چاقی 'قاتل شماره يک مردم آمريکا

مطالعه تازه ای در آمريکا نشان می دهد که در ميان عوامل قابل پيشگيری، چاقی مفرط احتمالا به زودی به قاتل شماره يک مردم اين کشور بدل خواهد شد.

اين تحقيقات که توسط مرکز کنترل و پيشگيری از بيماری ها انجام شده است، آخرين مطالعه ای است که از گسترش شديد چاقی و اضافه وزن در ميان کليه گروه های سنی حکايت دارد.

تامی تامپسون، وزير بهداشت آمريکا به هنگام اعلام نتايج اين مطالعه به زبانی صريح گفت: "ما (مردم آمريکا) بيش از حد چاق هستيم."

در اين مطالعه نتيجه گيری شده است که مصرف غذاهای ناسالم و عدم تحرک جسمی در سال 2000 باعث مرگ 400 هزار نفر در آمريکا شده است.

اين رقم نشانگر افزايشی 33 درصدی نسبت به سال 1990 است.

اگر روند جاری ادامه يابد، چاقی به زودی به عنوان يگانه عامل اصلی مرگ و مير (در ميان عوامل قابل پيشگيری)، از مصرف سيگار پيشی خواهد گرفت.

.
برخی مک دونالد را مسوول چاقی خود می انگارند

اين پژوهش نشان می دهد که افرادی که اضافه وزن دارند بيش از سايرين با خطر ابتلا به ناراحتی قلبی، سرطان، سکته مغزی و مرض ديابت روبرو هستند.

دو سوم بزرگسالان و 9 ميليون کودک در آمريکا يا اضافه وزن دارند يا از چاقی مفرط رنج می برند.

اين وضع ناشی از عاداتی مانند خوردن غذاهای فوری نظير مک دونالد، گذراندن ساعات بيشتر پای کامپيوتر و کاهش فعاليت های جسمانی است.

بايد مردم را تشويق کند کمتر بخورند. اين گروه استدلال می کند که دولت آمريکا از بيم رنجاندن صنايع چند ميليارد دلاری غذاهای فوری، دست روی دست گذاشته است.

از سوی ديگر مجلس نمايندگان آمريکا در حرکتی که گويی مويد ادعاهای منتقدان بود، اعلام کرد در نظر دارد لايحه ای را به منظور محدود کردن آن دسته از دعاوی "بی مورد" قضايی که شرکت های زنجيره ای توليد و عرضه غذاهای فوری (fast food) را عامل چاقی مفرط شاکی می داند مطرح کند.

اخيرا چند جوان با اين ادعا که محصولات غذايی مک دونالد عامل چاقی آنهاست، سعی کردند اين شرکت را تحت تعقيب قضايی قرار دهند، اما دادگاه دعوی آنها را نپذيرفت.

/ 3 نظر / 7 بازدید
zeynab

سلام دوباره خوشحالم اولين ايده رو من ميدم خبر جالبی بود

روان

سلام.اصلا هم خبر جالبی نبود...مگه ما چه گناهی کرديم...

احسان

سلام.خيلی خوشحال شدم که ديدم بچه های شفق هم وبلاگ دارن.موفق باشيد.من هم دانشگاهی شما هستم