گزارش سالانه سازمان ملل متحد در مورد ايدز منتشر شد

.هر روز چهارده هزار نفر در جهان آلوده به اچ آی وی می شوند 

مسئولان برنامه های مشترک سازمان ملل متحد در امور ايدز (يو ان ايدز)، با انتشار گزارش سالانه خود می گويند که واکنش جهانی به اين بيماری به تدريج وارد مرحله تازه ای می شود.

اين گزارش ضمن ستايش از تعهد تازه سياسی در مبارزه با ايدز می گويد که اپيدمی ايدز در آفريقا همچنان مهارگسيخته است و اپيدمی در آن بخش از مناطق جهان که به تازگی در آنها ظهور کرده است به رشد خود ادامه می دهد و برای مثال ميزان گسترش آلودگی در چين سالانه 35 درصد است.

اين گزارش تعداد بيماران مبتلا به اين بيماری در سراسر جهان را حدود 40 ميليون نفر تخمين زده که 2.5 ميليون از آنها کودک هستند، و روزانه 14000 نفر به ويروس اچ. آی. وی آلوده می شوند.

گزارش امسال "يو ان ايدز" علاوه بر مجموعه بزرگی از خبرهای مايوس کننده، متضمن نکات اميدوارکننده ای هم هست.

بنابه اين گزارش اراده سياسی در جهان برای مبارزه با اين بيماری تقويت شده است و برای مثال تنها ملاقاتی که جرج بوش، رئيس جمهور آمريکا در جريان ديدار رسمی خود از لندن با نمايندگان سازمان های غيردولتی داشت به گفتگو درباره ايدز مربوط می شد.

در اين گزارش خواسته شده است که برنامه های درمانی بهتری برای افراد آلوده به اچ آی وی اجرا شود 

اين گزارش می گويد که حمايت مردمی از اين نبرد رفته رفته نيرو می گيرد، منابع مالی آن درحال افزايش است، برنامه های درمانی به تدريج به حرکت می افتد و تلاش بر پيشگيری از اين بيماری در حال افزايش است.

هرچند منابع مالی بسيار کمتر از ميزان مورد نياز است، اما اکنون پول کافی برای ايجاد هماهنگی ميان برنامه های مختلف فراهم می شود. اما درهمين حال ظرفيت کشورهای درحال توسعه برای استفاده از اين منابع به تدريج مساله ساز می شود.

آفريقا هنوز در کانون اصلی توجه بيماری است. "يو ان ايدز" اپيدمی ايدز در آفريقا را افسارگسيخته توصيف می کند به طوری که سرعت گسترش آن در کشورهای سوازيلند و بوتسوانا در ميان بزرگسالان 40 درصد است.

رقم مبتلايان به تنهائی در کشور آفريقای جنوبی 5.3 ميليون نفر است.

ساکنين مناطق جنوبی صحرای آفريقا با بالاترين احتمال ابتلا به اين بيماری مواجه هستند. حدود 30 درصد از کل بيماران مبتلا به ايدز در اين قسمت از دنيا بسر می برند.

از هر سه بيماری که در جهان به اين ويروس آلوده می شوند دو نفر از آنها در اين منطقه بسر می برند، و سه چهارم مرگ و مير ناشی از ابتلا به اين بيماری در اين نقطه از جهان اتفاق می افتد.

اما در چندين کشور از سرعت رشد بيماری در ميان جوانان کاسته می شود که ناشی از موفقيت برنامه های بهبود بهداشت عمومی است.

 
/ 1 نظر / 7 بازدید
شمارشگر

با سلام ! داشتن اطلاعات از تعداد مراجعه کنندگان به سايت و بررسي تحليلي و آماري از نوع و ترکيب آنهاامروزه يکي از ضروريات کار هر مدير سايتي مي باشد . اين يک سيستم آمار گيري از بازديدکنندگان سايت يا وبلاگ شماست که نمودارها و تحليل هاي آماري زيادي از بازديدکنندگان سايتتان را به شما ارائه خواهد نمود و احتياج به ثبت نام نيز ندارد. همراه با معرفي رايگان کتاب و اميدوارم با راهنمايي و بيان نقاط ضعف و ارائه پيشنهاد جديد ما را در هر چه بهتر و بيشتر نمودن امکانات شمارشگر ياري نماييد. با تشکر.... کتاب ايران.