«قلب و فن‌آوري‌هاي نوين»

 HTM2006

  دكتر مسعود قاسمي، رييس كنگره قلب و فن‌آوري‌هاي نوين   با تاكيد بر پيشگيري  بيماري‌های قلبی، ايجاد زمينه تبادل فكر و تجربه بين پژوهشگران و متخصصان ايراني قلب با محققان ساير كشورها، تلاش براي برخورداري از امكانات تشخيصي و درماني جديد و كاهش فاصله با دنياي پيشرفته علم، كمك به توليد علم و فن‌آوري‌هاي جديد مورد نياز سه سطح پيشگيري اوليه، ثانويه و ثالثه بيماري‌هاي قلب و عروق، مهارت‌آموزي و توانمندسازي شركت كنندگان در همايش (پزشكان و پرستاران بخش‌هاي ويژه) و در نهايت ارتقاء خدمات ارائه شده به مبتلايان به بيماريهاي قلب و عروق و افزايش رضايتمندي آنها را از اهداف اصلي برگزاري اين همايش عنوان كرد.

وي با بيان اين كه در اين همايش سخنراناني از سوئيس، فرانسه، ايتاليا، آلمان، كانادا، روسيه ، آمريكا و عربستان حضور خواهند داشت، افزود: در اين كنگره 53 شركت كننده در ميزگرد پزشكي حضور دارند كه تعداد 40 سخنراني در زمينه‌هاي مختلف قلب و عروق خواهيم داشت. تاكنون نزديك به 450 نفر در گروه‌هاي تخصصي قلب، جراحي قلب، داخلي قلب و رشته‌هاي ديگر پزشكي ، پمپ جراحي و غيره جهت شركت ثبت نام كرده‌اند.

دكتر قاسمي به محورهاي اين همايش اشاره كرد و گفت: پيشگيري در بيماريهاي قلب كه به سه رده تقسيم بندي مي‌شود، بحث علوم پايه ژنتيك، بررسي پيشرفت‌هاي علم ژنتيك در درمان قلب، بازتواني قلب و عروق از جمله محورهاي اين همايش است. در حاشيه همايش نيز كارگاه مستقل روش‌هاي نوين تصويربرداري قلب و عروق ، بروز تنگي در رگ‌هاي بدن، استفاده از سلول‌هاي بنيادي، روش‌هاي درماني در بيماريهاي مادرزادي و ... مي‌باشد.

وي افزود: اين كنگره با همكاري وزارت بهداشت، مركز تحقيقات پيشگيري و درمان بيماري‌هاي قلب و عروق ايرانيان، انجمن آترواسكلروز ايران، انجمن بازتواني قلب و عروق، انجمن پرستاران قلب، انجمن بيهوشي قلب ايران، در تاريخ 9 تا 12 اسفند ماه سال جاري در مجموعه هتل‌هاي رامسر برگزار مي‌شود.

رييس كنگره قلب و فن آوريهاي نوين رشد بيماريهاي قلبي و عروقي را در زنان قابل توجه دانست و تصريح كرد: اگر چه اين بيماري‌ها در مردان شايع‌تر است اما بيماريهاي قلب و عروقي در سالهاي اخير به علت مصرف سيگار، افزايش چربي و بالا بودن فشار خون در زنان نيز افزايش پيدا كرده است.

البته زنان قبل از يائسگي كمتر دچار بيماريهاي قلبي و عروقي مي‌شوند.

علاوه بر كارگاههاي آموزشي نمايشگاه تكنولوژيهاي نوين و وسايل پيشرفته پزشكي نيز برگزار مي‌شود.

وي افزود: در اين همايش طي فراخواني از پزشكاني اعلام شده در صورتي كه طراحي خاصي درباره دستگاه، وسايل پزشكي، اختراعات و اكتشافات وسايل پزشكي دارند ارائه كنند كه از اين ميان 10 طرح انتخاب شده و به سه طرح اول جوايزي اهداء خواهد شد.

/ 0 نظر / 9 بازدید