بهداشت و تابستان<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 

با توجه به فرا رسيدن فصل گرما و افزايش مصرف بستني و انواع نوشيدني‌ها به منظورحفظ سلامت مصرف‌كنندگان وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكي در اطلاعيه‌ا‌ي در موردمصرف بستني و انواع نوشيدني‌ها هشدارداد.
 وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكي در اين اطلاعيه ازهموطنان خواست كه از آب‌ميوه و بستني‌هاي بسته‌بندي كه داراي پروانه ساخت از وزارتبهداشت هستند استفاده كنند.
همچنين در اين اطلاعيه توصيه شده حتي‌الامكان ازمصرف آب ميوه‌ها و بستني‌هاي رنگارنگ و طعم دار كه به صورت فله‌اي و بدون بسته بنديدر بعضي از آب ميوه‌فروشي‌ها عرضه شده و احتمال سوء استفاده از رنگ‌ها وطعم‌دهنده‌هاي مصنوعي و غير مجاز در آنها وجود دارد خودداري شود. همچنين پيرامون مصرف مواد غذايى در سفرهاى تابستانى سفارش شده:

در هنگاممسافرت از نان و پنير، آب‌هاي بهداشتي و ميوه‌هايي مثل موز و سيب استفاده كنند.
دكتر علي مرداني در گفت‌وگو با  خبرگزاريدانشجويان ايران، با اشاره به گرم شدن هوا و احتمال شيوع بيماريهاي عفوني در اينفصل  به ويژه هنگام مسافرت اظهار داشت

 بيماريهاي گوارشي، اسهال و استفراغ ازجمله شايعترين بيماريها در فصل گرم هستند كه اين بيماريها عمدتا از راه دهان و يامدفوع انتقال مي‌يابند.
وي اسهال و استفراغ‌هايي كه عامل آن باكتري، ويروس و ياانگل باشد را از مهمترين بيماريهاي فصل گرم دانست و خاطرنشان كرد: بيماريهايعفوني فصل گرما با علايمي همچون تب، درد شكم، دل پيچه، اسهال و استفراغ ظاهر مي‌شودكه اگر عامل آن ويروس باشد تنها با خوردن مايعات فراوان و استفاده از سرم خوراكيجبران مي‌شود. اما اگر عامل ايجادكننده اسهال، باكتري باشد احتياجبه درمان با آنتي‌بيوتيك دارد كه معمولا درمان آن 3 تا 5 روز طول مي‌كشد.
ويشايع‌ترين انگل عفوني در ايران را «ژيارديا» دانست و افزود: گاهي اوقات عامل ايجادكننده اسهال اين نوع انگل است كه براي درمان آن قرص «متروتيدازول» تجويزمي‌شود.

اين متخصص با اشاره به مسموميت‌هاي غذايي در فصل تابستان به ويژه هنگاممسافرت‌ گفت: اين مسموميت‌ها معمولا با خوردن آب و غذاي آلوده براي فرد به وجودمي‌آيد و با حالت تهوع، استفراغ و اسهال و درد شكم همراه است.

وي با بيان اين كهمسموميت غذايي براساس دوره نهفتگي‌شان متفاوت است، گفت: معمولا افراد بعد از خوردنغذاي مسموم (حدود 12ـ6 ساعت) دچار مسموميت غذايي مي‌شوند كه عمدتا با خوردن خامه،سبزيجات، سوسيس و كالباس به وجود مي‌آيد.
اين متخصص ادامه داد: مسموميت غذايي درصورت خفيف بودن با مصرف مايعات فراوان جبران مي‌شود ولي در صورت شدت، فرد با مصرفداروي ضدتهوع و ORS بهبود مي‌يابد و نيازي به مصرف آنتي بيوتيك نيست.
دكترمرداني همچنين به مادران توصيه كرد: در صورت مسموميت كودكان از دادن مجدد غذاي ازشب مانده خودداري كنند و مصرف مايعاتي همچون دوغ، آب فراوان و نوشابه بدون گازافزايش يابد.
وي همچنين هشدار داد: مادران در هنگام مسموميت فرزندانشان بايد ازتجويز خودسرانه آنتي بيوتيك خودداري كنند. زيرا تجويز آنتي بيوتيك نه تنها باعثبهبود فرزندشان نمي‌شود بلكه مي‌تواند باعث رشد ميكروب، مقاوم و بي ‌اثر شدنآنتي‌بيوتيك شود.

 

 

 

/ 1 نظر / 7 بازدید
ravan

سلام.مثل هميشه جالب بود .موفق باشی