عجیب و غریب اما خوشمزه!

                        میوه هایی که احتمالاتابه حال ندیده اید


اسم میوه، نام سیب و گلابی و موز را به خاطر می آورد. اما فهرست میوه های مختلف به اسم هایی که همه آنها را شنیده ایم و شکل شان را دیده ایم، محدود نمی شود. میوه هایی وجود دارند که ما حتی با دیدن شان نمی توانیم حدس بزنیم چه مزه یی دارند. اما عجیب و غریب ترین میوه هایی که مردم کشورهای مختلف آنها را می خورند و در سبد غذایی شان پیدا می شود، چه چیزهایی هستند؟     
    
    

 


    
    کاج پیچ
    گونه های این گیاه را به خاطر برگ های زیبایشان که شبیه برگ های آناناس است، پرورش می دهند و مهم ترین گونه زینتی آن را در منازل پرورش می دهند. در برخی از مناطق فیلیپین این میوه را می خورند.
    
    
    

 


    
    کرامبل
    اصل این میوه از امریکای جنوبی آمده و پوسته آن، حاوی مقادیر بسیار اندکی از مواد سمی است. البته این میوه قابل خوردن است و این نوع از سموم را حتی می توان در هسته سیب هم پیدا کرد.
    
    
    

 


    
    کیوانو
    این میوه از خانواده خیار/ هندوانه است، که در نیوزیلند یافت می شود. پوسته بیرونی آن با میوه داخلی، خیلی متفاوت است. میوه آن که سبزی تندی دارد، تنها قسمتی است که خورده می شود. مردم محلی این میوه را ممکن است سرخ کرده نیز بخورند.
    
    
    

 


    
    پیتایا
    این میوه که به میوه اژدهایی هم معروف است، در مکزیک یافت می شود اما به تازگی وارد سبد میوه های خانواده های امریکای لاتین هم شده است. این میوه با داخلی شبیه بستنی میوه یی، در اندونزی هم پیدا می شود و گفته می شود مزه آن به هندوانه شبیه است.
    
    
    

 


    
    دوریان
    دوریان یا شاه میوه ها، بویی شبیه پیاز دارد و اگر کمی از آن را بخورید، بوی آن تا چند بلوک آن طرف تر می رود. مردم سنگاپور از این میوه می خورند اما به دلیل بوی عجیب و غریب آن چندان محبوب نیست.
    
    
    

 


    
    دست بودا
    با وجود نام آن، این میوه شباهتی غریب به انگشت های زامبی ها دارد. به طور کلی میوه یی نیست که انسان ها آن را بخورند اما به دلیل عطر آن برای غذاهایی مثل ماهی یا سالاد مورد استفاده قرار می گیرد.
    
    
    

 


    
    آکبیا کوئیناتا
    این میوه به شکلی ا ست که انگار به جای اینکه شما او را بخورید، او شما را می خورد. قسمت داخلی این میوه که شکل لزجی دارد، مصرف دارویی و حالت مدر دارد. دولت نیوزیلند به دلیل آفاتی که این میوه با خود می آورد، پرورش آن را ممنوع کرده است.
    
    
    

 


    
    اسنک اسکین
    داخل میوه که بخش خوراکی آن است شبیه سیر اما مزه آن شیرین است. پوسته خارجی آن مثل سبد از میوه داخلی محافظت می کند.
    
    
    

 


    
    رامبوتان
    پوسته خارجی این میوه که در استرالیا برای درست کردن مربا از آن استفاده می شود، برای بازی بچه ها هم کاربرد دارد. این میوه را به شکل کباب کرده هم مصرف می کنند.
    
    
    

 


    
    آتمویا
    اگرچه پوست این میوه به شکلی است که به نظر سخت می رسد اما در حقیقت بسیار نرم و خوشمزه است. این گیاه همزمان نر- ماده است و به این شکل تولیدمثل می کند. موقع خوردن باید مراقب هسته آن باشید چون در مقادیر زیاد حاوی سم هایی است که گاه می توانند کشنده باشند.
    

 

 

/ 0 نظر / 60 بازدید