مهارت های زندگی <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

چرا بعضي ها شادند و با روحيه، و بعضي غمگين و مأيوس؟

چرا بعضي در رفاه و آسايش اند و بعضي دستشان از همه جا كوتاه، بدون حتي آهي در بساط؟

چرا بعضي در خانواده و زندگيشان، راحتند و با آرامش، و گروهي گرفتار و مضطرب ؟

چرا بعضي دست به هر كاري مي زنند با موفقيت روبه رو مي شوند ولي برخي ديگر جز شكست نصيبي ندارند؟

چرا برخي كلامي مؤثّر و نافذ دارند.و گروهي فاقد اين نيروي سحرآميز  هستند؟

چرا گروهي در كارها مبتكر و خلاقند و گروهي هيچ كار ارزنده و چشمگيري نداشته اند؟

چرا بعضي از شر بيماري علاج ناپذيري كه بدان مبتلا شده اند جان  سالم بدر مي برند و...؟

چرا زني در زندگي خانوادگي اش سرخورده، تلخكام، ناموفق و پريشان است حال آنكه خواهرش زندگي اي شاد، موفق و شيرين دارد؟

پاسخ همه ي اين چراها خود شما هستید آري همه ی شما و هر كس ديگر، داراي نيرويي هستيد و هستند كه چنانچه آن را بشناسند و به كار بگيرند و از آن استفاده نمايند به آساني و سهولت از دردها، رنج ها، غمها، غصه ها،  تشويش ها، افسردگي ها و عقده ها رهايي يافته، مشكلات را حلّ كرده، از شر عادات بد و زيان آور خلاص شده و به نيكبختي، سعادت، فلاح، سرافرازي، نشاط و آرامش مي رسيد و مي رسند. فقط بايد اين نيرو را  جدي گرفت و از قدرت جادويي، آفريننده و دگرگون كننده اش به نحو احسن استفاده نمود و با آن حتي دردهاي جسمي و روحي خويش را درمان كرد و از چنگال ترس و وحشت رهايي يافت. از شكستهاي زندگي، پل پيروزي ساخت. و تهديدها، دشواريها و موانع را به فرصت، امكان و راه، تبديل نمود. و هر چه سياهي و زشتي را يا سپيد و قشنگ كرد، و يا زدود و پاكشان كرد، و خلاصه آنكه فلاح و سعادت را جايگزينِ بدبختي و نكبت ساخت.

آنگاه كه باور تغيير مي كند و نگاه مثبت مي شود، سر وكله ي  رفيقان، ياران، همنشينان و همراهان شايسته و دلسوزي پيدا مي شود كه قبلاً خبري از آنها نبوده است. شرايطي در زندگي پيش مي آيد كه پيشتر، فكرش را هم نمي كرديم! گويا زندگي، يكباره رنگ و حال ديگري به خود گرفته است، از پيدا شدن مشتري مناسب، براي خانه اي كه قصد فروش آن را داشته تا خلاصي از جار و جنجال ها، بگو مگوها و كدورت هاي خانگي و اجتماعي، تا رسيدن به صفا، شور، انگيزه، رغبت، مهر، محبت، رشد، نويسندگي، گويندگي، نوآوري، سازندگي و... و وقتي  چنين  مي شود، شخص با هيجان و پرشور از دنياي ظلمت و تاريكي، رخت سفر مي بندد و با ترك عادات بد و حريفان  ناباب، وارد دنياي  سعادت، نور و روشني  مي شود.

باور كنيم كه اگر هر كس دنياي دروني، انديشه ها، باورها  و احساسات خود را دريابد، خود را از زندان كمبودها و عقده هامي رهاند و افق هاي تازه اي را پيش روي خود مي گشايد.یعنی همه ي ضررهايیكه تاكنون داشته ايد از دست باور خود شما بوده است. هر اتفاقي كه براي شما مي افتد خوشايند يا ناخوشايند، و هر شرايطي كه در زندگي داريد خوب يا بد، همه نتيجه و واكنش رفتار و كردار خود شماست كه آنها( اعمال و رفتار) هم باز تماماً حاصل باور و فكر خود شماست. فراموش نكنيم:

 نقش تعيين كننده در همه ي اتفاقات و امور زندگي( مثبت يا منفي)، همواره با باور، فكر و  ايمان است.

از ياد نبريم كه افكار، نگاه و تصاوير ذهني هستند كه دنياي خارج ما را مي سازند. اينها اساسي ترين  نيروي خلاقه ي وجودند كه هر چه در بيرون  يافت مي شود، محصول و فرآورده شان است .

 پس براي تغيير زندگي، بايستي از علت شروع كرد و آن را تغيير داد و

مهم ترين علّت هر چيز، نگاه و باور است!

 

   

/ 3 نظر / 6 بازدید
mona

سلام وبلاگ من در مورد چشم و سلامتی آن است منتظر نظرات سودمند شما هستم خوشحال مي شم لينک کنيد .....بدرود.

tiptoemaster

سلام. به من حتماْ سر بزنين. چيزايی برای پزشکا دارم که تو هيچ دانشکده پزشکی آموزش داده نمی شه!!http://tiptoe.persianblog.ir

آسيما

جزوات نكات برتر *** كنكور كارشناسي ارشد و كارشناسي ناپيوسته رشته هاي پرستاري، مامايي، بهداشت، علوم آزمايشگاهي *** همراه با برنامه ريزي درسي و آزمونهاي كنكور و نكات و تست*** تدوين: جهاددانشگاهي واحد علوم پزشكي تهران *** ارسال رايگان به تمام ايران *** شماره تماس: 8968159 - 021 شنبه تا 4 شنبه ساعت 10 الي 17***