براي رفع سكسكه نعناع بخوريد پزشكان به افرادي كه مكررا سكسه مي‌كنند خوردن نعناع را توصيه مي‌كنند.
به گزارش  خبرگزاري دانشجويان ايران، برگ‌هاي تازه نعناع سرشار از ويتامين‌هاي A، B، ،C كلسيم، گوگرد و كلر است. نعناع داراي قند و بويي معطر بوده و در غرب به عنوان يك غذاي سالم و خوش خوراك مصرف مي‌شود.
برگ‌هاي تازه نعناع داراي خواص طبي فراواني است:
نعناع در رفع نفخ معده و درد شكم مفيد بوده و سوء هاضمه را نيز برطرف مي‌كند؛ همچنين استفاده از آن به طور خام در سالادها، به صورت جوشانده و پخته در سوپها و غذاها علاوه بر معطر كردن غذا و سالاد، در رفع تپش قلب، تهوع و استفراغ، تنظيم ميزان ترشحات بدن و رفع رطوبت معده بسيار مؤثر است. از خواص ديگر نعناع ميلن و ضدعفوني كنندگي است كه براي درمان مشكلات تنفسي و امراض قلبي و دل درد مفيدست.
لازم به ذكر است كه اگر نعناع را دم كرده سپس استفاده كنيد ضد تشنج، مسكن اعصاب و ضداسهال مي‌شود. براي منظور فوق 10 گرم برگ نعناع را در يك ليتر آب دم كرده صبح، ظهر و شب يك فنجان از آن بنوشيد و يا هرگاه كه چاي دم كرديد يك شاخه نعناع در استكان فرو كرده بگذاريد عصاره نعناع در چاي پخش شود، سپس بنوشيد.تزريق واكسن آنفولانزا در بهبود حال بيماران ريوي مؤثرست محققان تايلندي اعلام كردند كه واكسيناسيون، تاثير قابل توجهي در پيشگيري از ابتلاي بيماران ريوي به آنفولانزا دارد.
به گزارش  ايسنا به نقل از خبرگزاري رويتر، طبق يك گزارش منتشر شده در مجله پزشكي چست، طي يك دوره ‌١٨ ماهه از آزمايشات مشخص شد كه ميزان ابتلا به آنفولانزا در هر ‌١٠٠ نفر در يك گروه واكسينه شده طي يكسال ‌٨/٦ مورد و در همين مقياس در گروه واكسينه نشده ‌١/٢٨ مورد بوده است.
پزشكان تايلندي معتقدند بسياري از هزينه‌هاي درماني و نيز وقوع مرگ و ميرهاي ناشي از امراض ريوي به دليل ابتلا به عفونت‌هاي آنفولانزايي بوجود مي‌آيند.
اين پزشكان به منظور نشان دادن چگونگي كاهش احتمال بروز اين شرايط نامطلوب در بيماران مبتلا به امراض ريوي بر روي ‌١٢٥ بيمار در دانشگاه ماهيدل در بانكوك آزمايش انجام داده‌اند.
در اين گروه بيماران از ‌٣ دسته‌بندي خفيف، متوسط و شديد به لحاظ شدت بيماري به طور تصادفي براي دريافت واكسن آنفولانزا يا داروي مشابه آن انتخاب شدند.
بررسي نتايج به دست آمده نشان داد كه تاثيرگذاري واكسن بر روي حالت خفيف بيماري ‌٨٤ درصد، در حالت ميانه ‌٤٥ درصد و در بيماران مبتلا به حالت شديد آن ‌٨٥ درصد بوده است.
اين يافته‌ها نشان داد كه واكسن آنفولانزا در ممانعت از ابتلاي بيماران ريوي اين بيماري را كه براي آنها خطرناك است بسيار مؤثرتر بوده و لذا انجام آن بايد به تمام بيماران توصيه شود.

/ 2 نظر / 8 بازدید
فرزاد

وبلاگ قشنگت رو ديدم. خيلی لذت بردم. هيچ ميدونی يه عکس به اندازه ده صفحه متن ميتونه به مخاطبش مطلب برسونه و چقدر گذاشتن عکس توی پرشين بلاگ سخته و ما اين مشکل رو برای شما حلش کرديم اگه ميخوای توی وبلاگت عکس بذاری کافيه رو آدرس URL کليک کنی.(در ضمن اين سرويس از طريق ISP ندا بي دليل قابل ديدن نيست)

آشنا

سلام دكتر . ۰حالت شما خوبه ؛ خيلي وقت بود اينجا نيومده بودم عوض شده و زيبا به ما هم سر بزنين ؛ از دل رود هر آنكه از ديده رود .