مصرف چاي سبز از پيشرفت آلزايمر پيشگيري مي‌كند
خوردن گوشت ماهي، ويتامين C و چاي سبز باعث كاهش آلزايمر و از پيشرفت آن جلوگيري مي‌كند.
  براي كاهش آلزايمر افراد بايد از استعمال دخانيات، مصرف الكل و قرار گرفتن در معرض توكسينهاي محيطي آلومينيوم و جيوه پرهيز كنند.
 رژيمهاي پرچربي و پركالري، الكل و نمك كه منجر به افزايش آلزايمر مي‌شوند نيز بايد تا حد امكان از رژيم غذايي حذف شوند.
فراموشي، اختلال در محاسبات و يادآوري نام اشخاص، اشكال در درك و اختلال در خواب را از علايم عمده آلزايمر دانست و گفت: ايجاد اختلال در حافظه باعث مي‌شود كه فرد ابتدا اسامي و لغاتي را كه كمتر مورد استفاده قرار مي‌دهد به خاطر نياورد؛ گاهي نيز در جريان بيماري ابتدا حافظه نزديك بيمار دچار اختلال مي‌شود كه در اين حالت بيمار وقايع گذشته را به خوبي به خاطر مي‌آورد و مسائل جاري را فراموش مي‌كند.
 با پيشرفت آلزايمر فرد در پارك كردن خودرو دچار مشكل مي‌شود و اشتباها ماشين را وسط خيابان پارك مي‌كند.
وي اشكال در لباس پوشيدن، جهت‌يابي، بي‌قراري، اضطراب و ترس از تنهايي، تحريك‌پذيري، هيجان و افسردگي را از ديگر علايم اين بيماري ياد كرد و گفت: از نظر حركتي، بيمار براي انجام كار مشكلي ندارد و علائم فلج در آن ديده نمي‌شود، اما در مراحل پاياني با خم شدن پاها ممكن است شخص ناپايداري در ايستادن و راه رفتن ، قدمهاي كوچك و سفتي عضلاني پيدا كند.
به هر بيماري كه علائم دمانس داشت نبايد برچسب آلزايمر زده شود . بيماريهاي مسموميت مزمن دارويي، خونريزيهاي مزمن سخت شانه، اشكالات تغذيه‌اي، كمبود ويتامين‌ها، ايدز، بيماريهاي غدد داخلي و تومورهاي مغزي نيز اين علايم را دارند كه ابتدا بايد علل آنها بررسي شود اگر هيچ كدام از بيماريهاي فوق نبود به آلزايمر نسبت داد.
سن شروع آلزايمر را در سنين 60 سالگي و قبل از دهه پنجم عنوان است و  از نظر شيوع در مردان و از نظر فراواني در زنان بيشتر است كه اين فراواني در زنان 3 برابر مردان است.
شيوع و فراواني اين بيماري در سنين مختلف متفاوت است و براساس بررسي‌هاي انجام شده فراواني اين بيماري در گروه سني 60 تا 69 سال 300 نفر، 70 تا 79 سال 3200 نفر و در گروه سني بالاي 80 سال 10 هزار و 800 نفر در هر 100 هزار نفر بوده‌اند.
كوتاه بودن عمر بيماران آلزايمري نسبت به ديگر افراد به دليل بيماريهاي قلبي، عفوني و ريوی است. اطرافيان بيمار بايد در جريان امر قرار گيرند و با درمانهاي نگهدارنده مسائل بهداشتي و تغذيه‌اي كه فرد به دليل عدم آگاهي رعايت نمي‌كند را مورد توجه قرار دهند.

/ 11 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
aref

ma ke azash sar dar nayavordim alazima chie?man nemidonam

حمید

مهربان اميدوارم باز هم موج زيبايی از مهربانيت به کلبه ما رسيد و ما را غرق در مهربانی و زيبايی تو مهربان کرد اگر این اجازه رو به بنده بدید بلاگ زیباتون رو لینک کنم تا مهربانان دیگر از وجود این نشریه زیبا و مفید آگاه شوند و از نشریه زیباتون کمال استفاده رو بکنند ........باز هم سپاس ای مهربانی که بوی آشنایی و محبت و صفا را برایمان به ارمغان می آوری اميد که خدای منان هميشه و در همه حال پشتيبان تو مهربانم باشد

روان

سلام .آقای دکتر مثل هميشه گل کاشتی...مطلب مفيدی بود.موفق باشی.

وروجک

سلام اومدم عرض ادب کنم ارزومند خوشی وسلامتی و موفقيت شما

pania

وبلاگ خوبی دارین

نرمین

از آشنايی با وبلاگتون و شما خيلی خوشحال شدم چون همش مشغوله شعر و ترانه و نثر بودم وبلاکتون بزام تازگی داشت و خيلی هم قشنگه . اينجور وبلاگها کمتر پيدا ميشن من خيلی دوست دارم که از اطلاعات شما استفاده کنم برا همين هم سعی می کنم هميشه بهتون سر بزنم

تنها

سلام..... يک بلاگ علمی ...خوبه...ميشه گفت عاليه...موفق باشی

وروجک

سلام بازم سلام هنوزم که مطلبت همونه يا علی

ندا

با درود وخسته نباشيد .. وب لاگ آموزنده ای است ... اميدوارم ادامه اش دهيد ... شاد وسربلند باشيد.