بهداشت و تابستان

 

 با توجه به فرا رسيدن فصل گرما و افزايش مصرف بستني و انواع نوشيدني‌ها به منظور حفظ سلامت مصرف‌كنندگان وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكي در اطلاعيه‌ا‌ي در مورد مصرف بستني و انواع نوشيدني‌ها هشدارداد.
 وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكي در اين اطلاعيه از هموطنان خواست كه از آب‌ميوه و بستني‌هاي بسته‌بندي كه داراي پروانه ساخت از وزارت بهداشت هستند استفاده كنند.
همچنين در اين اطلاعيه توصيه شده حتي‌الامكان از مصرف آب ميوه‌ها و بستني‌هاي رنگارنگ و طعم دار كه به صورت فله‌اي و بدون بسته بندي در بعضي از آب ميوه‌فروشي‌ها عرضه شده و احتمال سوء استفاده از رنگ‌ها و طعم‌دهنده‌هاي مصنوعي و غير مجاز در آنها وجود دارد خودداري شود. همچنين پيرامون مصرف مواد غذايى در سفرهاى تابستانى سفارش شده:

در هنگام مسافرت از نان و پنير، آب‌هاي بهداشتي و ميوه‌هايي مثل موز و سيب استفاده كنند.
دكتر علي مرداني در گفت‌وگو با  خبرگزاري دانشجويان ايران، با اشاره به گرم شدن هوا و احتمال شيوع بيماريهاي عفوني در اين فصل  به ويژه هنگام مسافرت اظهار داشت

 بيماريهاي گوارشي، اسهال و استفراغ از جمله شايعترين بيماريها در فصل گرم هستند كه اين بيماريها عمدتا از راه دهان و يا مدفوع انتقال مي‌يابند.
وي اسهال و استفراغ‌هايي كه عامل آن باكتري، ويروس و يا انگل باشد را از مهمترين بيماريهاي فصل گرم دانست و خاطرنشان كرد: بيماريهاي عفوني فصل گرما با علايمي همچون تب، درد شكم، دل پيچه، اسهال و استفراغ ظاهر مي‌شود كه اگر عامل آن ويروس باشد تنها با خوردن مايعات فراوان و استفاده از سرم خوراكي جبران مي‌شود. اما اگر عامل ايجادكننده اسهال، باكتري باشد احتياج به درمان با آنتي‌بيوتيك دارد كه معمولا درمان آن 3 تا 5 روز طول مي‌كشد.
وي شايع‌ترين انگل عفوني در ايران را «ژيارديا» دانست و افزود: گاهي اوقات عامل  ايجادكننده اسهال اين نوع انگل است كه براي درمان آن قرص «متروتيدازول» تجويز مي‌شود.

اين متخصص با اشاره به مسموميت‌هاي غذايي در فصل تابستان به ويژه هنگام مسافرت‌ گفت: اين مسموميت‌ها معمولا با خوردن آب و غذاي آلوده براي فرد به وجود مي‌آيد و با حالت تهوع، استفراغ و اسهال و درد شكم همراه است.

وي با بيان اين كه مسموميت غذايي براساس دوره نهفتگي‌شان متفاوت است، گفت: معمولا افراد بعد از خوردن غذاي مسموم (حدود 12ـ6 ساعت) دچار مسموميت غذايي مي‌شوند كه عمدتا با خوردن خامه، سبزيجات، سوسيس و كالباس به وجود مي‌آيد.
اين متخصص ادامه داد: مسموميت غذايي در صورت خفيف بودن با مصرف مايعات فراوان جبران مي‌شود ولي در صورت شدت، فرد با مصرف داروي ضدتهوع و ORS بهبود مي‌يابد و نيازي به مصرف آنتي بيوتيك نيست.
دكتر مرداني همچنين به مادران توصيه كرد: در صورت مسموميت كودكان از دادن مجدد غذاي از شب مانده خودداري كنند و مصرف مايعاتي همچون دوغ، آب فراوان و نوشابه بدون گاز افزايش يابد.
وي همچنين هشدار داد: مادران در هنگام مسموميت فرزندانشان بايد از تجويز خودسرانه آنتي بيوتيك خودداري كنند. زيرا تجويز آنتي بيوتيك نه تنها باعث بهبود فرزندشان نمي‌شود بلكه مي‌تواند باعث رشد ميكروب، مقاوم و بي ‌اثر شدن آنتي‌بيوتيك شود.